Apatinių drabužių, kaip ir batų, niekad nebus per daug. Norisi turėti keletą variantų visoms progoms: sportui, vakarėliams, atostogoms, kasdienai ir t. t., tačiau nemokėdamos išsirinkti tinkamos liemenėlės padarome sau tik meškos paslaugą. Kokią? Apsunkinama kraujotaka, tai gali traumuoti stuburą ir vidaus organus, sukelti nugaros, pečių, kaklo, galvos skausmus, migreną ir daugybę kitų sveikatos sutrikimų. Ką jau kalbėti apie tai, kad dėvint netinkamą liemenėlę krūtinė praranda stangrumą, deformuojasi jos forma. Taip, liemenėlės pasirinkimas iš tiesų toks svarbus!

Tikriausiai esi patekusi į situaciją, kuomet įsigijusi liemenėlę ir užsidėjusi ją vos keliskart supranti, kad ši visai nepatogi ir netinkama. Tu ne viena. Ir aš atsidūriau šioje situacijoje ne kartą. Net ir sutampant liemenėlių dydžiui, priklausomai nuo modelio, krūtinė gali atrodyti visai kitaip.
Be to, ne visos turime tobulas krūtines. Tačiau teisingas pasirinkimas gali daryti stebuklus: tinkama liemenėlė turi prilaikyti krūtinę, gali padaryti, jog ši atrodytų pilnesnė, didesnė, mažesnė ar stangresnė. Svarbiausia – nekenkiant sveikatai!

Kaip nustatyti savo krūtinės dydį?

Svarbiausias aspektas, renkantis liemenėlę, yra tinkamas jos dydis. Netinkamo dydžio ar formos liemenėlės ne tik iškraipo vaizdą, bet ir kenkia sveikatai: gali deformuoti krūtinę, sukelti skausmą nugaroje, pritrinti pečius, todėl prieš renkantis naują reikėtų tiksliai žinoti savo krūtinės išmatavimus.

 1. Pasiimk centimetrinę matavimo juostą ir išmatuok apimtį po krūtine ant nuogo kūno. Prilaikyk juostelę, kad nenuslinktų žemyn. Beje, iš gauto skaičiaus reikėtų atimti 3–5 cm, nes liemenėlės paprastai gaminamos iš tampraus audinio.
 2. Dabar išmatuok krūtinės apimtį per plačiausią jos vietą – ties speneliais. Tik nesuveržk juostelės pernelyg smarkiai.
 3. Iš krūtinės apimties per plačiausią vietą atimk apimtį po krūtine – gausi savo kaušelio dydį.
krutines-matuojamos-apimtys

Krūtinės dydžiai raidėmis:

Skirtumas, cmKaušelio dydis
12 – 14A
14 – 16B
16 – 18C
18 – 20D
20 – 22E
22 – 24F

Į ką atkreipti dėmesį renkantis liemenėlę?

Liemenėlė turi suteikti tavo krūtinei formą, ją prilaikyti ar atskirti krūtis vieną nuo kitos. Pasirinkusi tinkamą liemenėlę turi judėti laisvai, nejausdama įsitempusių krūtinės raumenų, raiščių ar bet kokių kitų nemalonių pojūčių krūtinės srityje. Taigi, užsidėjusi liemenėlę sutelk dėmesį į savo kūno pojūčius.

kaip-atpazinti-netinkama-liemeneles-dydi
 • Giliai įkvėpk ir pasižiūrėk, ar liemenėlė neveržia nugaros, netrukdo kvėpuoti. Jeigu ji įsirėžusi nugaroje, pabandyk pasimatuoti didesnį dydį.
 • Sureguliuok petnešėlių ilgį – po kiekviena turėtų tilpti du pirštai. Pernelyg suveržus, spaus pečius ir liks paraudę rėžiai.
 • Rinkdamasi liemenėlę su lankeliais, atkreipk dėmesį, ar šie pernelyg neįsiremia į tavo kūną, nespaudžia. Kitaip jau po pirmos dienos pajusi diskomfortą, be to, lankeliams išlindus iš medžiagos gali ir susižeisti.
 • Užsisegusi liemenėlę, patempk sunertas rankas žemyn: tinkamo dydžio kaušeliai laisvai apgaubia krūtis ir jų nespaudžia. Jei krūtinė bent šiek tiek lenda iš kaušelių, rinkis didesnį dydį. Jeigu kaušelyje yra vietos – liemenėlė tau per didelė.
 • Pakelk rankas į viršų – krūtinė liemenėlėje turi laikytis stabiliai. Jeigu pakyla priekyje arba nugaroje, ji tau netinkama.
 • Liemenėlės vidurys turi priglusti prie tavo krūtinkaulio. Kaušeliai yra gerai prigludę, jeigu iš jų apačios gali laisvai užkišti pirštą.

Liemenėlės didelei krūtinei

Didelių dydžių liemenėlės neturi būti nuobodžios – jos irgi stilingos, seksualios ir, svarbiausia, patogios. Tiesa, didelės krūtinės savininkėms tinkamą liemenėlę išsirinkti paprastai kiek sudėtingiau. Atkreipk dėmesį į užsegimus ir tvirtinamąsias detales, kurios turi būti itin patvarios. Įsitikink, jog dydis tinkamas, liemenėlė uždengia ir krūtinės šonus. Be to, geriau rinktis liemenėlę platesnėmis petnešėlėmis – ji geriau prilaikys krūtinę.

Norinčioms optiškai sumažinti krūtinę, rekomenduojame vengti nėrinių ir rinktis liemenėlę su apgaubiančiais kaušeliais.

Liemenėlės mažai krūtinei

Liemenėlės reikia net ir pačiai mažiausiai krūtinei. O pasirinkimas – tikrai didelis! Mažai krūtinei puikiai tinka šiais metais mados podiumuose karaliaujančios nėriniuotos liemenėlės. Jeigu nori vizualiai padidinti krūtinę – rinkis push-up stiliaus liemenėlę su pakietinimais. Atkreipk dėmesį, jog tokias liemenėles dažniausiai patariama rinktis dydžiu didesnes. Žinoma, tarpo tarp krūtinės ir liemenėlės likti neturi. Beje, jeigu nenori pabrėžti krūtinės mažumo, venk liemenėlių, kurios turi ties speneliais esančias siūles.

Dažniausiai moterų daromos klaidos ir patarimai, kaip jų išvengti:

 • Kai liemenėlė lyg ir tinka, tačiau gerai neprilaiko krūtinės, moterys dažnai bando tai kompensuoti reguliuodamos petnešėlių ilgį. Padėtis gal šiek tiek ir pasitaiso, tačiau petnešėlės įsirėžia į kūną, liemenėlė tampa pernelyg prispausta. Verčiau išsimatuok po krūtinę esančią apimtį ir pasirink tinkamo dydžio liemenėlę.
 • Liemenėlė turi būti prigludusi prie kūno tiek priekyje, tarp krūtų, tiek krūtinės šonuose. Tačiau jeigu jauti, jog šonuose liemenėlės lankeliai yra kiek įsirėmę, nepatogu – pasirinkai per mažus kaušelius.
 • Renkantis didesnį liemenėlės dydį, dauguma moterų „padidina“ apimtį, o kaušelio dydžio nekeičia. Pavyzdžiui, vietoje 75 C renkasi 80 C. Šis būna per didelis ir moteris nusprendžia, jog tiesiog nėra jai tinkamo dydžio. Tačiau liemenėlės dydis priklauso nuo dviejų apimčių: krūtinės ir apimties po krūtine. Tad ieškodama sau tinkamo dydžio nepamiršk, jog renkantis kitos apimties liemenėlę, gali pasikeisti ir kaušelio dydis. Pavyzdžiui, vietoje 75 C pabandyk pasimatuoti 80 B dydžio liemenėlę.
 • Didelės krūtinės savininkėms apimtis matuotis rekomenduojame ne nuogoms, o vilkint ploną liemenėlę. Ji šiek tiek prilaiko krūtinę, suteikia įprastesnę liemenėlei formą, tad matavimas būna tikslesnis.

Tinkama priežiūra – ne mažiau svarbu nei tinkamas pasirinkimas

liemeneles-prieziura

Net ir įsigijus idealiai tinkančią liemenėlę, netinkama priežiūra gali greitai ją sugadinti. Į ką turėtum atkreipti dėmesį?

 • Pasistenk nedėvėti tos pačios liemenėlės dvi ar daugiau dienų iš eilės. Kad ir kaip keistai skambėtų, liemenėlei reikia leisti „pailsėti“. Geriausia turėti keletą liemenėlių ir kasdien jas keisti – taip šios neišsitampys, nepraras formos.
 • Liemenėles spintoje laikyk pakabintas ant pakabos arba gražiai padėtas – niekada nelenk jų pusiau ir kitaip nedeformuok.
 • Geriausia liemenėles skalbti rankomis: į vėsų vandenį įpilk skysto ploviklio, pamerk, rankomis išplauk liemenėlę ir išskalauk ją šaltame vandenyje.
 • Jeigu neturi laiko ir nori skalbti liemenėlę skalbimo mašinoje, įdėk ją į specialų skalbimo kamuolį ar maišelį ir pasirink žemos temperatūros režimą. Beje, prieš skalbimą visada užsek liemenėlę.
 • Jokiu būdu nenaudok elektrinės skalbinių džiovyklės – liemenėlė turi išdžiūti natūraliai, pakabinta, antraip ji praras formą, gali išlįsti lankeliai ir t.t.
 • Kaip ir kitų baltų drabužių, taip ir šviesių liemenėlių neskalbk drauge su tamsiomis. Juk nori, kad ši išlaikytų ne tik formą, bet ir gražiai atrodytų.

Dabar jau gali drąsiai keliauti į apatinio trikotažo parduotuvę ir išsirinkti ne vieną asmeninio gyvenimo palydovę savo spintoje. O jeigu tingisi keliauti, apatinių garderobą visada gali papildyti ir internetu!