Perkant formuojančius apatinius, moterys dažniausiai kreipia dėmesį į dydį ir kompresiją ar spalvą. Tačiau pamirštama pasidomėti, iš ko jie pagaminti. O vertėtų! Tik pasirinkus tinkamą formuojančių apatinių medžiagą, pasieksite norimo rezultato ir jausitės maksimaliai komfortabiliai.

Yra du esminiai kriterijai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis formuojančių apatinių medžiagą: tvirtumas ir elastingumas. Formuojantis apatinio trikotažo audinys turi būti pakankamai standus, kad išryškintų ir išlaikytų kūno formas, bet ir elastingas siekiant komforto. 

Rekomenduojame rinktis formuojančius apatinius pagamintus iš nailono, elastano, poliamido ar medvilnės. Tai audiniai, kurie maloniai priglunda prie kūno, neišsitampo, greitai džiūsta ir yra atsparūs nusidėvėjimui. 

Trumpai apžvelkime kiekvieną iš šių audinių, kad lengvai ir greitai galėtumėte išsirinkti sau tinkamiausią.

Taigi, ką svarbu žinoti ir į ką atkreipti dėmesį?

1. Nailonas

Nailonas

Nailonas yra sintetinio pluošto audinys. Ši medžiaga pasižymi ypatingu tvirtumu, todėl yra ypač populiari kūno linijas formuojančių apatinių gamyboje. Nailonas yra ne tik stiprus, bet ir puikiai sugeria drėgmę, tad net ir karščiausią vasaros dieną po šventine suknele su šio audinio apatiniais jausitės puikiai!

Privalumai: Ypač tvirta, drėgmę sugerianti medžiaga.

Atkreipti dėmesį: Jautrus šviesai (linkęs gelsti ir elektrintis). Na, bet jei su apatiniais degintis paplūdimyje neplanuojate, tai tikrai nėra esminis trūkumas.

2. Elastanas

Elastanas

Elastanas taip pat yra sintetinio pluošto audinys. Dėl savo ypač didelio tamprumo (elastano medžiaga gali išsitempti net iki 500%) dažnai naudojamas maudymosi kostiumėlių, apatinio trikotažo, kojinių ir kūną formuojančių apatinių gamyboje. Elastano turintys audiniai taip pat mažai glamžosi, o jų priežiūra lengva. Apatinius galėsite skalbti tiek rankomis, tiek skalbimo mašina.

Privalumai: Didelis tamprumas (iki 500%)

Atkreipti dėmesį: Prakaitas mažina tamprumą. Norint kuo ilgiau užtikrinti iš elastano pagamintų formuojančių apatinių kokybę, nelaikykite jų ilgai neskalbtų.

3. Poliamidas

Poliamidas

Poliamidas yra tvirtas sintetinis pluoštas, kuris nesiglamžo. Jis, kaip ir elastanas, pasižymi tamprumu (10 kartų tampresnis už medvilnę), tad dažnai naudojamas kūno linijas formuojančių apatinių gamyboje. Iš poliamido pagaminti figūrą formuojantys ir liekninantys apatiniai maloniai priglunda prie kūno, greitai džiūsta ir nereikalauja išskirtinės priežiūros.

Tačiau, kaip ir nailonas, poliamidas yra jautrus šviesai – joje balsta ir gelsta. Perkant iš poliamido pagamintus formuojančius apatinius, rinkitės tuos, kurių sudėtyje yra ir kitų audinių pluoštų, taip užtikrinsite geriausią gaminio kokybę.

Privalumai: Maloniai priglundanti, tvirta, tampri, nesiglamžanti medžiaga.

Atkreipti dėmesį: Jautrumas šviesai.

4. Medvilnė

Medvilnė

Tai – natūralus pluoštas, išgaunamas iš medvilnės žiedų. Medvilnės žiedai yra nuostabiai gražūs ir lengvi, minkšti, pasižymi geru oro pralaidumu. Todėl dėvėdamos iš šios medžiagos pagamintus apatinius jausitės ypač komfortabiliai! Medvilnę malonu liesti, ji puikiai sugeria drėgmę ir yra itin higieniškas audinys. 

Medvilnė – dažnu atveju mažiau tvirtas pluoštas už aukščiau minėtus sintetinius, todėl apatinio trikotažo gamyboje dažnai maišoma su poliesteriu ir poliamidu. Taip iš medvilnės pagaminti formuojantys apatiniai tampa tvirtesni, o jų priežiūra – lengvesnė.

Privalumai: Natūrali, ypač komfortabili, orui pralaidi, higieniška medžiaga.

Atkreipti dėmesį: Mažiau tampri už sintetinį pluoštą (rinkitės kūną formuojančius apatinius, kurių sudėtyje yra poliamido ar kito panašaus audinio).

Verdiktas: kurią kūną formuojančių apatinių medžiagą rinktis?

Jeigu jums aktualus medžiagos natūralumas, rinkitės iš medvilnės pagamintus kūną formuojančius apatinius. Tobuliausia, jei sudėtyje bus ir sintetinio pluošto – taip užtikrinsite pakankamą gaminio tamprumą ir lengvesnę priežiūrą. 

Iš elastano medžiagos pagaminti apatiniai bus itin tamprūs ir tvirtai apglėbs visus jūsų figūros linkius. Jei jums svarbus drėgmės sugėrimas – rinkitės tarp medvilnės ir nailono. Na, o iš poliamido pasiūti koreguojantys apatiniai bus puikus viduriukas tarp visų norimų savybių.

Norite sužinoti daugiau apie  audinius ir jų kokybę? Skaitykite mūsų straipsnį apie medžiagas ir jų priežiūrą.