Karštos dienos tampa rutina, o vitrinose mirgantys maudymosi kostiumėliai verčia dūsauti… Juk ne vienai iš mūsų maudymosi kostiumėlis yra viena sunkiausių spintos užduočių. Ir taip kiekvieną vasarą! Kaip tai palengvinti?

Viena didžiausių klaidų, kurias daro moterys – renkasi akiai patrauklius maudymosi kostiumėlius, neatsižvelgdamos į savo odos atspalvį ar figūros tipą. Įsikimbame į vieną ar du patikusius modelius, kurie gražiai atrodė žurnalo viršelyje, ir nė nemėginame kitų. Laimei, 2018-ųjų maudymosi kostiumėlių tendencijos palankios visiems figūrų tipams. Tokioje įvairovėje maudymosi kostiumėlių tikrai galite atrasti savąjį, kuris išvers iš koto ne tik jus, bet ir aplinkinius.

Svarbiausia nebijoti pripažinti sau, kad gamta jums davė didesnę krūtinę, platesnius klubus ar berniukišką sudėjimą. Yra įvairiausių triukų, padedančių išryškinti mūsų privalumus ir paslėpti trūkumus. Šie patarimai, kaip išsirinkti maudymosi kostiumėlį pagal figūrą, ne tik padės jaustis kur kas geriau paplūdimyje, bet ir palengvins pirkimo procesą:)

Kokį maudymosi kostiumėlį rinktis, jei jūsų:

Apatinė kūno dalis sunkesnė už viršutinę

Tikslas: vizualiai sumažinti klubus ir šlaunis.

Kas tinka: bikiniai, kurių viršutinė dalis yra ryški, su raukiniais arba išmarginta stambiais raštais, o apatinė – vienspalvė, tamsi ar smulkių raštų. Taip sukuriama pusiausvyra tarp abiejų dalių: vizualiai padidinama krūtinė ir sumažinamos šlaunys bei klubai. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad kelnaitės su aukštesniais iškirpimais prailgina kojas, o liemenėlė turėtų būti be petnešėlių arba rišama per kaklą.

Kas netinka: šortų tipo kelnaitės, labai žemas arba aukštas kelnaičių liemuo.

Platus liemuo

Tikslas: vizualiai susiaurinti liemenį.

Kas tinka: vientisi maudymosi kostiumėliai giliomis iškirptėmis ir tamsiomis spalvomis liemens vietoje. Šiuo atveju labai svarbu atkreipti dėmesį į audinio sudėtį, kad maudymosi kostiumėlis tvirtai prilaikytų juosmenį. Jeigu labiau mėgstate dviejų dalių kostiumėlius, rinkitės apatinę dalį aukštu liemeniu. Viršutinė ir apatinė dalis taip pat gali turėti raukinius.

Kas netinka: dirželiai, raštai ir kiti papuošimai ties liemeniu.

Didelė krūtinė

Tikslas: optiškai sumažinti krūtinę, sukurti grakštesnės pečių linijos iliuziją.

Kas tinka: bikiniai su tvirtą formą ir plačias petnešėles turinčiomis liemenėlėmis. Taip pat vientisi maudymosi kostiumėliai su vieną petį dengiančia petnešėle arba raukiniais juosmens vietoje. Maudymosi kostiumėliai didelei krūtinei gali būti ir su keliomis spalvomis, tačiau rekomenduotina rinktis tamsesnę viršutinę dalį ir vengti stambių raštų.

Kas netinka: trikampio stiliaus bikini liemenėlės.

Apvalesnė „smėlio laikrodžio“ figūra

Tikslas: išlaikyti dailias proporcijas.

Kas tinka: galite drąsiai eksperimentuoti, kadangi „smėlio laikrodžio“ figūrą turinčioms moterims tinka beveik viskas. Jei esate apvalesnių formų, svarbiausia rinktis tvirtai priglundančius audinius. Jeigu jums prie širdies dviejų dalių maudymosi kostiumėliai, geriau rinktis ne per smulkią apačią ir viršų bei derinti trikampio formos kelnaites – šortukus tegul dėvi vyrai.

„Smėlio laikrodžio“ figūrai taip pat puikiai tinka vientisi maudymosi kostiumėliai. Galite rinktis įdomesnių audinių sportinius, etninių, grafinių raštų maudymukus.

Kas netinka: niekam nėra griežto „ne“, tačiau patartina vengti per didelio kiekio papuošimų.

„Berniukiškas“ sudėjimas

Tikslas: išryškinti klubus ir vizualiai padidinti krūtinę.

Kas tinka: bikiniai, kurių viršutinės dalys turi raukinius, kutus, kaspinėlius, rišasi ant kaklo, o apatinės dalies juosmuo pažemintas. Jeigu nemėgstate papuošimų ant maudymukų, jums taip pat tiks vientisi maudymosi kostiumėliai su asimetriškais raštais.

Kas netinka: sportiniai, uždari vientisi maudymosi kostiumėliai, maudymukai juostos tipo liemenėlėmis ir šortukais.

Kaip sužinoti savo maudymosi kostiumėlio dydį?

Maudymosi kostiumėlių ir liemenėlių bei apatinių kelnaičių dydžiai skiriasi, tad renkantis maudymuką jums pravers šiek tiek informacijos. Apatinis trikotažas susideda iš dviejų dalių ir turi du atskirus dydžius, pavyzdžiui, liemenėlės dydis žymimas 75A, 75B ir pan., o kelnaičių dydis 36, 38 ir pan.

Maudymosi kostiumėlis visada turi vieną dydį, kuris sudarytas iš abiejų dalių. Taigi, renkantis maudymuką matysite 36A, 38B ir kitus dydžius, kur skaičius nurodo kelnaičių, o raidė viršutinės dalies kaušelio dydį. Jei šia sistema ne itin pasitikite, visada galite tiesiog išsimatuoti metru ir naudojantis dydžių lentele atrasti tai kas jums tinka labiausiai.

Maudymosi kostiumėlių dydžių lentelė

Madingiausi maudymosi kostiumėliai 2018 metų vasarą

2018 metų vasara žada daug skirtingų ir ryškių spalvų, raštų, įdomių kirpimų bei detalių. Dizaineriai ir toliau atiduoda duoklę gamtai, taigi floristiniai ir gyvūnų raštai šiais metais karaliaus visuose pasaulio paplūdimiuose. Mados atstovai nepamiršo ir subtilių detalių – naujausi modeliai puošti juostelėmis, virvutėmis ir kitais, išskirtinį stilių formuojančiais, atributais.

Nemėgstate puošnių maudymosi kostiumėlių? Nesijaudinkite – jūsų laukia didžiulis pasirinkimas tarp sportinio stiliaus maudymukų. Beje, būtent jie šiemet itin stilingi, juk ne veltui jau ne vienerius metus populiarėjantis sportas eina koja kojon su mada. Daugiau sužinoti apie 2018 metų paplūdimio mados tendencijas galite skaitydami straipsnį: „2018 metų paplūdimio tendencijos vientisiems ir dviejų dalių maudymosi kostiumėliams“.